Vardagar 08:30 – 17:30
Vi rekommenderar följande paket
När det väl blivit dags att ordna med elbilsladdningen föreslår vi alltid att du klickar hem allt du kommer behöva direkt. När du väljer “med installation” får du 50% avdrag på hela beställningen. Vi rekommenderar alltid att du kompletterar din laddbox med lastbalanserare, laddkabel och kabelhållare.
Skräddarsytt för dig
Vi har handplockat följande produkter specifikt från din bilmodell.
Optimal elbilsladdning
Paketet inkluderar allt du behöver för sömlös laddning.
Vi får allt på plats
När du beställer via oss erbjuder vi alltid standardinstallation där vi bland annat bekostar 10m kabeldragning och administration av grön teknik.
Vardagar 08:30 – 17:30
- Installation i hela Sverige
- Lång garanti med trygg service
Vilka laddboxar passar till Changan Deepal S05 4WD Max?
Osäker på vilken laddbox som passar till din Changan Deepal S05 4WD Max? Vi hjälper dig välja rätt! Till Changan Deepal S05 4WD Max rekommenderar vi att du väljer en laddbox med minst 11 kW effekt. Oavsett om du vill ha en laddbox för nuvarande behov eller framtidssäkra för en kraftfullare bil, har vi rätt alternativ för dig. Vi rekommenderar dessa laddboxar för Changan Deepal S05 4WD Max.
Laddkablar till Changan Deepal S05 4WD Max
Vi har Sveriges bredaste sortiment av laddkablar som passar Changan Deepal S05 4WD Max. Eftersom Changan Deepal S05 4WD Max har ett Typ 2 ladduttag rekommenderar vi följande laddkablar. Du kan alltid kontakta vår support om du känner dig osäker.
Prestanda
| Topphastighet | 180 km/h |
| Acceleration | 5,5 s |
| Räckvidd | 445 km |
| Hästkrafter | 435 HK |
| Drivning | Fyrhjulsdrift (AWD) |
| Motoreffekt | 320 kW |
Batteri & laddning
| Batteristorlek | 68,8 kWh |
| Batterikapacitet | 68 kWh |
| Ladduttag | Typ 2 |
| Ladduttag placering | Höger sida – Bak |
| Maximal laddeffekt (AC) | 11 kW |
| Laddningstid (0-100%) | 7 timmar 30 minuter |
| Räckvidd per laddad timme |
Estimerad räckvidd
| Stadskörning – vinter* | 360 km |
| Motorväg – vinter* | 265 km |
| Kombinerad körning – vinter* | 310 km |
| Stadskörning – sommar* | 530 km |
| Motorväg – sommar* | 335 km |
| Kombinerad körning – sommar* | 420 km |
*Estimerad räckvidd i flera olika situationer. Vinter: baserat på -10° C och användning av värme. Sommar: baserat på 23° C och ingen användning av A/C. Den faktiska räckvidden beror på hastighet, körstil, väder och rutt.
Vikt & dimensioner
| Tjänstevikt | 2 115 kg |
| Maxlast | 430 kg |
| Totalvikt | 2 470 kg |
| Bagageutrymme | 1 250 L |
| Längd | 4 598 mm |
| Höjd | 1 600 mm |
| Bredd exkl. sidospeglar | 1 900 mm |
| Bredd hjulbas | 2 880 mm |
Övrigt
| Kaross | SUV |
| Antal säten | 5 |
| Svängradie | 11,6 |
| Takräcke |
| Dragkrok möjligt | Typ 1 |
| Garantitid batteri | 8 |
| Årsmodell | 09-2025 |
Uppgifterna är inhämtade från biltillverkarens officiella källor och/eller återförsäljare. Med reservation för felskrivningar.





















