Vardagar 08:30 – 17:30
Vi rekommenderar följande paket
När det väl blivit dags att ordna med elbilsladdningen föreslår vi alltid att du klickar hem allt du kommer behöva direkt. När du väljer “med installation” får du 50% avdrag på hela beställningen. Vi rekommenderar alltid att du kompletterar din laddbox med lastbalanserare, laddkabel och kabelhållare.
Skräddarsytt för dig
Vi har handplockat följande produkter specifikt från din bilmodell.
Optimal elbilsladdning
Paketet inkluderar allt du behöver för sömlös laddning.
Vi får allt på plats
När du beställer via oss erbjuder vi alltid standardinstallation där vi bland annat bekostar 10m kabeldragning och administration av grön teknik.
Vardagar 08:30 – 17:30
- Installation i hela Sverige
- Lång garanti med trygg service
Vilka laddboxar passar till Toyota C-HR+ 57.7 kWh?
Osäker på vilken laddbox som passar till din Toyota C-HR+ 57.7 kWh? Vi hjälper dig välja rätt! Till Toyota C-HR+ 57.7 kWh rekommenderar vi att du väljer en laddbox med minst 11 kW effekt. Oavsett om du vill ha en laddbox för nuvarande behov eller framtidssäkra för en kraftfullare bil, har vi rätt alternativ för dig. Vi rekommenderar dessa laddboxar för Toyota C-HR+ 57.7 kWh.
Laddkablar till Toyota C-HR+ 57.7 kWh
Vi har Sveriges bredaste sortiment av laddkablar som passar Toyota C-HR+ 57.7 kWh. Eftersom Toyota C-HR+ 57.7 kWh har ett Typ 2 ladduttag rekommenderar vi följande laddkablar. Du kan alltid kontakta vår support om du känner dig osäker.
Prestanda
| Topphastighet | 140 km/h |
| Acceleration | 8,3 s |
| Räckvidd | 456 km |
| Hästkrafter | 167 HK |
| Drivning | Fram |
| Motoreffekt | 123 kW |
Batteri & laddning
| Batteristorlek | 57,7 kWh |
| Batterikapacitet | 54 kWh |
| Ladduttag | Typ 2 |
| Ladduttag placering | Vänster sida – Fram |
| Maximal laddeffekt (AC) | 11 kW |
| Laddningstid (0-100%) | 6 timmar |
| Räckvidd per laddad timme |
Estimerad räckvidd
| Stadskörning – vinter* | 320 km |
| Motorväg – vinter* | 235 km |
| Kombinerad körning – vinter* | 275 km |
| Stadskörning – sommar* | 485 km |
| Motorväg – sommar* | 305 km |
| Kombinerad körning – sommar* | 380 km |
*Estimerad räckvidd i flera olika situationer. Vinter: baserat på -10° C och användning av värme. Sommar: baserat på 23° C och ingen användning av A/C. Den faktiska räckvidden beror på hastighet, körstil, väder och rutt.
Vikt & dimensioner
| Tjänstevikt | 1 845 kg |
| Maxlast | 695 kg |
| Totalvikt | 2 465 kg |
| Bagageutrymme | 1 207 L |
| Längd | 4 520 mm |
| Höjd | 1 595 mm |
| Bredd exkl. sidospeglar | 1 870 mm |
| Bredd hjulbas | 2 750 mm |
Övrigt
| Kaross | SUV |
| Antal säten | 5 |
| Svängradie | 11 |
| Takräcke |
| Dragkrok möjligt | Typ 1 |
| Garantitid batteri | 10 |
| Årsmodell | 11-2025 |
Uppgifterna är inhämtade från biltillverkarens officiella källor och/eller återförsäljare. Med reservation för felskrivningar.













































